Red Dwarf
index pozadi jina dimenze posadka kremikove peklo obaly odkazy vzkazy
posadka
Červený trpaslík
Loď Jupiterské důlní společnosti měla původně 169 členů (tvrdí to Todhunter v prvním dílu seriálu). Po obnovení lodi nanoboty byla loď zrekonstruována včetně vězeňského podlaží a jeho "obyvatel", takže přibylo přes 400 vězňů (Kocour, Rimmer, Kryton, Lister, Kočanská a Holly si odpykávali svůj dvouletý trest pod čísly 431 až 436).
V tomto přehledu jsou pouze postavy o kterých je v seriálu podstatnější zmínka.
David Lister (Craig Charles)
třetí technik, "karižrout", poslední žijící člověk ve vesmíru - jediný z lidí, kdo přežil nukleární katastrofu na lodi

"Kdyby se mi podařilo, že bych nešel k Hvězdný pěchotě a nedal se nalejt na loď, pak bych vedl jinej život, normální život doma na Zemi a netrčel bych tu další 3 miliony let v tomhle obludáriu."
Arnold J. Rimmer (Chris Barrie)
druhý technik, "mágóóór", po své smrti byl oživen palubním počítačem jako hologram

"Myslíte, že jsem malicherný, byrokratický hnidopich, který se přímo vyžívá v předpisech, protože z toho má jakousi zvrhlou radost? V mnoha ohledech máte bez výhrad pravdu. To ale nemění nic na tom, že jediný způsob, jak najít loď a přežít ve zdraví, stojí na disciplíně, cílevědomosti, a tam kde to jde, na slušném sestřihu."
Kocour (Danny-John Jules)
felis sapiens, "kočičí nádhera", jediný potomek kočičí civilizace z Červeného trpaslíka

"Ale jedno bys měla vědět. Posledně jsem měl černý obleček s parádním lemem a se zlatými knoflíky. Sice to vypadá, jako bych měl dneska totéž, jenomže tohle je úplně jiný černý obleček s úplně jinými zlatými knoflíky."
Kryton 2X4B 523P (Robert Llewellyn)
sanitární robot, "vykuk v plechovém rouše", android určený k úkonům souvisejícím s hygienou - praní, uklízení, žehlení

"Jsem plně kvalifikovaný bakalář hygieny. Možná, že to ještě nevíte, ale před lety jsem úspěšně promoval na univerzitě, kde jsem studoval toaletní vědy!"
Holly (Norman Lovett)
palubní počítač 10. generace, "počítačový kaloň", navzdory původnímu IQ 6000 čerpá většinu informací z dětské encyklopedie vesmíru

"Zažili ste taškařici století. Užili ste si apríl v dubnu, květnu, červnu, červenci a srpnu. No jo, je to tak, já sem Queeg!"
            1 2 3 4 5 6  další >