Red Dwarf
index pozadi jina dimenze posadka kremikove peklo obaly odkazy vzkazy
zpravy
Comedy Connections - Red Dwarf

Comedy Connections je retrospektivní dokumentární seriál stanice BBC o úpěšných komediálních pořadech. Stanice BBC-1 vysílá Comedy Connections od roku 2003 a v několika sériích již představila řadu úspěšných pořadů. Ve druhé sérii pořadu došlo i na populární britský seriál Red Dwarf. Dokument Comedy Connections - Red Dwarf vyšel v roce 2006 jako součást britského DVD s 8. sérií, pokud však nevlastníte DVD není problém pořad shlédnout - je umístěn na serveru YouTube.com společně s dalšími částmi pořadů Comedy Connections.
Dokument si nenechte ujít - obsahuje komentáře autorů Roba Granta a Douga Naylora, producenta a také rozhovory s herci. Neminou vás vazby na další zajímavosti z "před" i "potrpaslíkovské" kariéry herců včetně několika archivních ukázek.

Comedy Connections - Red Dwarf

Tip: Pro archivaci videa můžete využít například stránku www.mediapirate.org, přes kterou si můžete, po zadání adresy videa, stáhnout soubor FLV. K prohlížení souborů FLV bez připojení k internetu, pak můžete použít například prográmek FLV Player.


Odkazy:
www.imdb.com - info o Comedy Connections
www.bbc.co.uk/comedy/comedyconnections/
Červený trpaslík se vrací do TV

Po přestávce způsobené vysíláním seriálu Black Books se Červený trpaslík vrací na obrazovky České televize. A vrací se v plné síle: epizodou 33. Pistolníci z Apokalypsy - vítězem mezinárodní ceny Emmy 1994 v kategorii Popular Arts.

Pistolníci z Apokalypsy: Čt2; pátek 12. ledna 2007 ve 22:55 hodin
repríza: Čt1; noc z 12. na 13. ledna 2007 ve 04:25
Kalendáře Red Dwarf na rok 2007

Kromě oficiálního kalendáře na rok 2007 (viz reddwarf.co.uk) si můžete, jako již skoro tradičně, pořídit neoficiální kalendáře z dílny Kajman Publishing.

motiv Pan Filuta
> download (TIF - 1,5 MB)

motiv Jake Buchar
> download (TIF - 1,4 MB)

Upozornění: kalendárium odpovídá současnosti, za změny a případné chyby v časoprostorovém kontinuu nikdo nezopovídá...
Interaktivní kvíz na DVD

Ani po kompletním anglickém vydání seriálu Red Dwarf na DVD neustává dění a autoři seriálu se snaží fanouškům nabídnout další produkty vztahující se k seriálu. Jak se můžete přesvědčit v aktuálním přehledu zboží celkem se jim to i daří.

Jedním z posledních přírustků je interaktivní kvíz na téma Červený trpaslík s názvem Beat The Geek.

V "režii" Andrew Ellarda vznikl disk, který se právě dostává do prodeje. Průvodci diskem se stali Norman Lovett a Hattie Hayridge, kteří speciálně pro toto DVD natočili nový materiál. Postup prací je celkem důsledně popsán v archivu na oficiálních stránkách seriálu.
Kvíz je pochopitelně v angličtině a je možno ho absolvovat nejen jako jednotlivec, ale i ve dvojici - a jak upozorňují autoři, nic vám nebrání ani vytvoření týmů. Dle úrovně vašich znalostí si můžete vybrat ze tří způsobů přístupu. Disk obsahuje nejen více než sto otázek, ale i pět bonusových her, ke kterým postupně získáváte přístup.

Zájemce o toto DVD mohu odkázat na některý zahraniční e-shop: amazon.co.uk, sendit.com, cd-wow.com, případně play.com, kde je disk k dostání i s figurkou Duanea Dibbleyho.
Přestávka ve vysílání

V pátek 1. 9. 2006 bude dílem 32 - Legie dočasně ukončeno vysílání seriálu Červený trpaslík v České televizi.

Červený trpaslík bude nahrazen britcomem Black Books. Autorem seriálu Black Books je Dylan Moran, který však spolupracoval s několika dalšími scénáristy - mj. Grahamem Linehanem (IT Crowd, Father Ted). Titulní postavou seriálu je Bernard Black, majitel prodejny s knihami, projevující se mírnými sklony k alkoholismu a mírným odporem ke svým zákazníkům.
V hlavních rolích se představí Dylan Moran, Bill Bailey a Tamsin Greig. V rolích hostů se objeví třeba Martin Freeman, Nick Frost, Simon Pegg, Peter Serafinowicz a Mac McDonald. Seriál Black Books má 18 dílů a zájemcům o britský humor se dá jedině doporučit.

Upoutávku České televize si můžete stáhnout zde (1,75 MB)

Červený trpaslík by se měl na obrazovky vrátit po odvysílání Black Books.
Red Dwarf Blok '06

Od 30. června do 2. července 2006 proběhne v rámci Festivalu Fantazie Red Dwarf Blok. Tři dny přednášek a promítání budou tentokrát, kromě seriálu Červený trpaslík, věnovány i seriálu Černé zmije.

Festival Fantazie se koná v Chotěboři, podrobné informace o Red Dwarf Bloku jsou dostupné na stránkách rdblok.majls.info.
Red Dwarf DVD - 8. série

Od 27. března 2006 je v Anglii dostupná poslední série Červeného Trpaslíka na DVD. Stejně jako u sedmé série obsahuje vydání tři disky, na kterých opět naleznete kromě samotných epizod i spoustu bonusových materiálů. Osmá série vychází i ve speciální edici, která kromě DVD obsahuje i model Robíka.

Stručné info a anglických DVD si můžete přečíst na www.page42.net, podrobné informace hledejte na oficiálních stránkách www.reddwarf.co.uk, nebo v oficiálním Red Dwarf obchodě www.reddwarfshop.co.uk.
Herci v roce 2006

Kdyby vás (náhodou) zajímalo jak vypadají herci z Trpaslíka v roce 2006, navštivte fotogalerii na serveru BBC. Fotografie jsou ze setkání herců s fanoušky v anglickém Swindonu z 30. března 2006.
Přečíst si můžete report a také poslechnout krátký zvukový záznam. Setkání se zúčastnilo sedm herců Craig Charles (Lister); Chris Barrie (Rimmer); Robert Llewellyn (Kryten); Danny John-Jules (Kocour); Mac McDonald (kapitán Hollister); Chloe Annett (Kochanská); Norman Lovett (Holly) a Hattie Hayridge (Holly) a také režisér a producent Ed Bye.
Trpaslicon 2006

Čtvrtý ročník tradičního festivalu britského humoru, sci-fi a fantasy se konal ve dnech 10. - 12. února 2006 v Praze. Kromě promítání ukázek ze seriálů (Červený trpaslík, Mladí v partě, Fawlty Towers, Černá Zmije, Monty Python FC, Stopařův průvodce, ...), proběhlo několik přednášek (Hadati, Rimmer, Kantůrek, Fuka, Miles & Zeta leader - abych vyjmenoval ty významnější) a soutěží inspirovaných Červeným trpaslíkem. Z dabérů letos Trpaslicon navštívili Kamil Halbich, Martin Sobotka, Zdeněk Dušek a Jiří Prager. Poměrně značný úspěch sklidila také soutěž kostýmů z britských seriálů...

Na těchto stránkách si můžete prohlédnout fotogalerii.

Pro další informace, reporty a fotogalerie navštivte www.cervenytrpaslik.cz nebo trpaslicon.cervenytrpaslik.cz.
< předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9  další >