Red Dwarf
index pozadi jina dimenze posadka kremikove peklo obaly odkazy vzkazy
zpravy
V rámci Festivalu Fantazie konaného ve dnech 1.-10. července 2005 v Chotěboři u Havlíčkova Brodu se v úterý 5. 7. uskuteční RED DWARF BLOK. Jedná se o blok přednášek a projekcí na téma Červený trpaslík.

V režii Petra "Hadati" Čápa a Jiřího "Rimmer" Charváta shlédnete několik epizod seriálu a řadu zajímavých materiálů (Can´t Smeg Won´t Smeg, Red Dwarf A to Z, Universe Challenge, Smeg Ups, Smeg Outs, ...). Původní anglické materiály budou doplněné o české titulky, v "originále" budete moci shlédnou také jednu japonskou epizodu. Přednášky se budou týkat zákulisí všech sérií, zbraní, fyziky a herců z Červeného trpaslíka.

Potřebné informace naleznete na rdblok.wz.cz.
Rob Grant - Pozpátku
V březnu 2005 vyšla poslední kniha ze základní tetralogie na motivy seriálu Červený Trpaslík. Po knize "Poslední člověk" Douga Naylora představuje Rob Grant vlastní dílo rozvíjející jejich předcházející společnou práci. V knize Dave Lister konečně našel cestu zpátky na planetu Zemi, na které však čas neběží tak docela správným směrem, na záchrannou misi se vydávají Rimmer, Kryton a Kocour.

V loňském roce vyšla u nakladatelství ARGO kniha Roba Granta "Kolonie" - stejně jako všechny doposud vydané díly Červeného trpaslíka přeložená Ladislavem Šenkyříkem. V roce 2005 chystá ARGO další román Roba Granta: "Neschopnost", tentokrát v překladu Davida Petrů.

Více hledejte na stránkách nakladatelství Argo, objednávat můžete například v knihkupectví Kosmas.
Red Dwarf DVD - 6. série
Od 21. února 2005 je v Anglii v prodeji DVD Red Dwarf VI. série. Dvě DVD opět obsahují řadu bonusových materiálů: komentáře herců a fanoušků, 70minutový dokument o natáčení, 40 minut nepoužitých scén, rozhovor po předání ceny EMMY za epizodu Pistolníci z Apokalypsy a také známé Easter Eggs. V Austrálii vychází DVD 7. dubna a v Americe spolu s pátou sérií 15. března 2005.

Další informace najdete, jako obvykle, na stánkách www.reddwarf.co.uk.
Zakoupit můžete, mimo jiné, na www.reddwarfshop.co.uk.
Alexander Veliký
Do kin právě přichází nový velkovelkofilm Olivera Stonea: Alexander.
Mezi bohatým osazenstvem dvora Alexandra Velikého si nemůžete nevšimnout jedné známé postavy...

Prohlédněte si plakát a screenshoty.
Kalendáře Red Dwarf na rok 2005
A máme tu listopad! Někomu nadchází čas koupele... ...někdo provádí jiné přípravy na další rok a možná by se mu hodil nějaký kalendářík, nejlépe s oblíbeným červenotrpaslíkovským motivem.

motiv Red Dwarf
> download (1,19 MB)

motiv Kanárci
> download (1,28 MB)

Upozornění: kalendáře moc nejsou vhodné na domalovávání barevnými pastelkami. Pokud někdo z vás touží po kalendáři do kterého by si mohl vyznačovat učební období a datumy zkoušek, doporučuji mu nakreslit si kalendář vlastní :-)
Red Dwarf DVD - 5. série
V Anglii je od 8. listopadu 2004 v prodeji DVD Red Dwarf V. série. Dvě DVD obsahují kromě šesti epizod V. série bonusové materiály. Kromě tradičních dokumentů z natáčení a komentářů herců obsahuje nepodařené záběry (Smeg Ups) a také dokument o natáčení pilotního dílu americké verze seriálu s komentáři R. Llewellyna a D. Naylora.

Kromě dvoudiskové verze je k dostání také limitovaná dárková edice, která obsahuje model Kosmika.

Zároveň je možno zakoupit i kolekci Red Dwarf: Just the Shows - Volume 1, která obsahuje pouze první čtyři série (každou na jednom DVD) - neobsahuje tedy bonusové materiály a je k dostání za nižší cenu.

Více informací najdete na stánkách www.reddwarf.co.uk.
Zakoupit můžete, mimo jiné, na www.reddwarfshop.co.uk.
Ze světa
Firma Coca-Cola ve spolupráci s poradenskou firmou Saachi, Saachi, Saachi, Saachi, Saachi and Saachi připravuje masivní reklamní kampaň s celkovou cenou na úrovni vojenského rozpočtu Spojených států za celou jejich historii.
Úkolem několika vesmírných lodí je pomocí nebulárních střel odstartovat reakci hvězdných jader sto dvaceti osmi veleobřích hvězd, které přejdou simultárně do stadia supernovy a vytvoří tak reklamní slogan viditelný na Zemi i za denního světla.
Po celých pět týdnů, kdekoliv na Zemi budete spatříte obrovské tetování "Žijte s Coca-Colou!". Příslušníci několika primitivních kmenů, jež dosud nezasáhla civilizace, pohlédnou vzhůru k nebesům a určitě je ani nenapadne, aby pili Pepsi.
< předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9  další >